Зразок проекту плетеної гачком серветки

02.02.2016 11:25

Вступ

         Під час вибору проектованого виробу ми зупинились на в’язаній гачком серветці. Це зобумовлюється тим, що даний виріб є не надто важким у виконанні та водночас дуже корисним з естетичної точки зору у побуті.

1.     Технічне завдання.

1.1.         Призначення проектованого виробу.

Виріб призначений для оздоблювання кімнати. Так як це є ручна робота, вона неодмінно придасть оригінальності та індивідуальності приміщенню.

1.2.         Вимоги до конструкції.

Виріб повинен відповідати своєму призначенню. Розмір, форма та колір повинні гармонічно поєднуватись з інтер’єром.

1.3.         Вимоги до матеріалів.

Матеріали для виготовлення повинні бути не токсичними, після прання зберігати свій колір та розміри, не деформуватись.

2.     Технічна пропозиція.

2.1.         Аналіз художнього оформлення моделей-аналогів.

 

Рис. 1, серветка «Квітка».

Не складна у виконанні. Квіточки виконуються окремо, додатково оздоблюються бісером. Пряжа Пехорка дитяча новинка. Діаметр 35см.

 

Рис. 2, серветка «Ромашка».

Складна у виконанні, так як використовується багато кольорів. Пряжа  Vizzel (100% акрил). Діаметр 30см.

 

Рис. 3, серветка-доріжка.

Виконана в техніці філейне в’язання. Не дуже складна у виконанні. Пряжа х/б. Розміри 200х35 .

 

Рис. 4, серветка «Хоровод квітів».

Складна у виконанні, так як використовується багато кольорів. Пряжа Ірис. Діаметр 32см.

 

 

Рис. 5, серветка «Зірка».

 Не складна у виконанні. Пряжа Ірис. Діаметр 45 см.

2.2.         Висновки по технічній пропозиції.

Розглянувши моделі серветок ми обрали модель 4. Вона не дуже проста у виконанні, тобто з нею буде цікаво працювати. Також вказані характеристики повністю задовольняють пред’явлені вимоги до конструкції та матеріалів.

 

 

3.     Ескізний проект

3.1.         Опис зовнішнього вигляду.

Особливість даного виробу заклечається в тому, що квітки по краю серветки виготовляються окремо, а потім з’єднуються з основною частиною. Кольорова гамма нашої серветки складається з дев’яти кольорів, використовуємо нитки «Ірис» та гачок №1.

 

   

         Спочатку нитками різних кольорів в’яжемо 16 елементів узором за схемою 1. В даному варіанті сукупність кольорів нитки дивіться на художньому ескізі. Далі жовтою, чорною, білою, рожевою, червоною та фіолетовою нитками зв’яжіть середину серветки за схемою 2. Вона в’яжеться по колу. Зв’яжіть ланцюжок із 10 повітряних петель та замкніть її в кільце, зв’яжіть 1 повітряну петлю підйому і виконуйте 23 стовпчики без накиду в кільце. Це перший рядок. Далі в’яжіть за схемою.

 

 

4.     Розробка технічного проекту.

4.1.         Таблиця вихідних розмірних даних для проектування.

Назва деталі

Розмір, см

Загальний діаметр

32

Основа

22

Квітка

5

4.2.         Розрахунок розмірів деталей серветки «Хоровод квітів».

 

4.3.         Опис техніки виготовлення виробу.

Історична довідка. Плетення гачком — один із найбільш розповсюджених видів декоративно-ужиткового мистецтва. Існує цей вид рукоділля більше трьох тисяч років. Ось як говорить про це легенда Стародавньої Греції. Афіна Паллада була однією з найбільш шанованих богинь. Вона давала людям мудрість і знання. учила мистецтва та ремесел. Дівчата Стародавньої Греції шанували Афіну за те, що вона навчила їх рукоділлю. Серед майстринь славилася Арахна, яка вирішила викликати на змагання саму богиню Афіну. Під виглядом горбатої бабці богиня прийшла до Арахни, щоб застерегти гордячку - не можна підносити собі вище богів. не послухалась Арахна богиню. Зіткала майстриня полотно, але боги не визнали її переможи. Нещасна Арахна наклала на собі руки. Афіна врятувала дівчину, але перетворив її на павука. І досі павук-Арахна плете свою павутину. І в реальному житті люди не раз пробували використовувати павутину в якості пряжі. Так король Франції Людовік ХІ одержавши від парламенту міста Монпельє сувенір - панчохи й пальчатка, зв'язані з шовку павуків.

У Європу в'язання прийшло значно пізніше, і в ХІІІ-Х ст.. у багатьох європейських країнах (Іспанія, Італія, Англія, Франція, Шотландія) цей вид рукоділля досяг високого рівня. В'язали найрізноманітніші вироби - шкарпетки, рукавиці, капелюхи,кофти, каптури. У цей година з'являється традиційний для шотландців головний убір - в'язаний берет. В'язанням залюбки займаються чоловіки. У великих містах організовують цехи ручного виготовлення шовкових шкарпеток. В 1589 році помічник парафіяльного священика з Вулбриджа Вільям Лі винайшов в'язальний верстат. Але вироби, зв'язані гачком неможливо повторити на машині. І дотепер немає в'язальних машин, які б могли зробити полотно, схоже на зв'язане гачком.

В Україні в'язані речі - також не новинка. Із літературних джерел відомо, що в ХІ ст.. київські ченці в'язали собі головні убори, які називалися клобуки. Однак масово займатися цим видом рукоділля в нас почали не дуже давно - на початку ХХ ст.. В'язання гачком відтоді стало улюбленим заняттям багатьох наших жінок.

Актуальність у сучасному дизайні. Нині інтерес до в'язання постійно зростає. Це є і швидкість виконання, зручність, практичність (пряжа використовується економно, речі добре зберігають форму, підходять для будь-якого сезону), до того ж це приємний відпочинок,  гарні ліки від перевтоми й роздратованості. За допомогою в'язання людина виражає свою індивідуальність, творче натхнення, стиль. За допомогою фактури й кольору пряжі, орнаментальних мотивів, узорів, оригінальних моделей можна втілити в реальність будь-рукоділля цінується за який задум. Модельєри створюють вишукані речі, а в мене з'явилася можливість створити  гарну річ, яка зможе прикрасити мою кімнату, та,  можливо, підняти настрій у сумну годину.

Основні прийоми роботи. Для виготовлення обраної серветки необхідно знати основні прийоми в’язання гачком, вміти працювати зі схемою та володіти такими якостями, як старанність, уважність та посидючість.

4.4.         Таблиця технологічної послідовності виготовлення виробу.

Назва операції

Матеріали

Інструменти та обладнання

1

Виготовлення квітів

Пряжа «Ірис» різних кольорів

Гачок №1, сх. 1

2

В’язання основи

Пряжа «Ірис» різних кольрів

Гачок №1, сх. 2

3

З’єднання квітів з основою

Пряжа «Ірис» зеленого кольору

Гачок №1, сх. 3

4

Прання та накрохмалювання

Вода, порошок, крохмаль

Миска

5

Розтягування та висушування під вологою тканиною

 

Волога тканина

6

Прасування

 

Праска

 

5.     Розробка робочої документації.

Для виготовлення серветки нам знадобиться 9 кольорів пряжі «Ірис» жовтого, чорного, білого, рожевого, червоного, фіолетового, синього, коричневого та зеленого кольорів.

6.     Розрахунок собівартості та ціни виробу.

6.1.         Розрахунок матеріальних витрат

Для виготовлення серветки нам потрібно 36 грамів пряжі «Ірис» дев’яти кольорів, тобто приблизно по 4 грами кожного кольору. Наш вибір ниток зупинився на фірмі GOLD THREAD, 100% бавовна, вага мотка 200 гр.

Назва матеріалу

Витрати матеріалів, м

Ціна за одиницю, грн

Вартість матеріалу, грн

Нитки

36

7

2.52

Всього, грн

 

 

2.52

Витрати на електроенергію. Так як всі роботи планується проводити в денний час, то витрати на освітлення не враховуються. При виготовленні використовується праска. При потужності праски 1000 Вт витрати електроенергії 2 кВт/год. Ціна 1 кВт/год. = 28 коп. Час роботи праскою = 5 хв.=1/12 год.

6.2.         Розрахунок витрат на оплату праці.

Вартість роботи договірна і складає 250 грн.

6.3.         Розрахунок витрат на соціальні відрахування.

 

Собівартість виробу

 

 

—————

Назад